Nawet mistrz ponosi porażki

Nie wiem czy inni zauważyli, ale wróciłem do siebie, odżyłem przede wszystkim dla siebie, jak i dla moich czytelników. Myślę, że już przeszedłem przez ten etap rozterek emocjonalnych i ciągłego udowadniania innym, że moje poglądy są dobre, ale nic nie jest stałe a już na pewno nie poglądy, wszystko z wiekiem się zmienia, człowiek dojrzewa, zaczyna z czasem rozumieć, gdzie popełniał błędy a ja śmiało mogę przyznać, że zaniedbywałem ludzi przez dość długi okres. Może dlatego, że... w sumie nie będę szukał przed Wami przyczyny, bo najważniejsze, że wiem czego nie robić, by znów nie upaść tak nisko. Nie ma ucieczki przed upadkiem, raz nam się uda za coś złapać i podciągnąć, ale będziemy upadali tak często, jak bardzo będziemy chcieli dojść do wielkich rzeczy. Ja się będę zajmował tym wszystkim, co wychodzi mi najlepiej a odstawie to, co wychodziło mi najgorzej - nie można robić wszystko na raz, tylko po to, by udowodnić sobie, że jest się lepszym od innych. Po co udowadniać, skoro na pewno każdy jest w czymś lepszym, lecz na stówę nie we wszystkim.Zdjęcia zrobione przez
Łukasz Doojcz Niemiec

Człowieka można pokonać, ale nie można zniszczyć. Jesteśmy ludźmi z krwi i kości, mamy swój rozum i wiemy jak jest.
Nie jesteśmy ze szkła, nie jesteśmy z plastiku, czy z porcelany, nie można nas zniszczyć, można nas pokonać, jesteśmy jak szachy, my robimy na początku za zwykłe pionki, a na odpowiednim poziomie dojrzałości, po przejściach, stajemy na miejscu najsilniejszych pionków. Lecz nawet najsłabszy z nich może przejść przez fale przeciwności.
Kiedy zostaniemy pokonani, to możemy spróbować jeszcze raz i tak próbować dopóki nie wygramy.
Od razu nie wygramy z mistrzem w szachach, ale jeżeli nauczymy się myśleć i dojdziemy przez błędy do wprawy, to plansza będzie należała do nas.
Nawet mistrz ponosi porażki.

Buty znalazłem na Footshop.pl
Sklep internetowy ze sneaker obuwiem i dodatkami. Limitowane edycje, nowości, najlepsze marki.
http://www.footshop.pl
8 komentarze:

 1. Strasznie podobają mi sie zdjęcia !! :) ciesze sie ze wróciłeś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Maks, Maks...
  Ciekawy jestem, jakich wyborów w życiu dokonasz. Do tej pory chyba błądzisz. Szukasz czegoś, czego nie znajdziesz. Robisz rzeczy, które nie mają jutra. To jest Twoje święto prawo.
  Piszesz jako człowiek pełen pasji i marzeń, ale czy robisz coś w tym kierunku?
  Zegar tyka, czas mija.
  Może pora sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy kręcę, się stojąc w miejscu, czy idę powoli do przodu?
  Boję się, że nie jesteś przekonany do drogi, którą obrałeś. Tylko piszesz, że jesteś szczęśliwy, że jest ok, wszystko gra.
  Czy aby na pewno? Czy to tylko taka obronna reakcja? Będę sobie wmawiał, że jest dobrze, kiedy jest tak samo.
  Nie wiem. Może Ty wiesz..
  /mimo wszystko jestem tym, który chciałby Cię poznać, ale nigdy nie pozna
  Więcej uśmiechu i dobrej energii. To tylko życie, chill :D
  Nie musisz się wiecznie sprawdzać i czegoś sobie udowadniać. To niszczy.
  Dla mnie już jesteś fajny. Zostań taki, a zmień coś innego, rozwijaj się, spełniaj marzenia. Popatrz na to, co Cię otacza. Wykorzystaj możliwości. Za dużo patrzysz na siebie chyba
  Się spisałe, cześć

  OdpowiedzUsuń
 3. Rajstopki. Tak bardzo faszyn.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://nika-kika.blogspot.com/ - zapraszamy / MIKU$

  OdpowiedzUsuń
 5. '' Czlowieka można zniszczyć, ale nie pokonać '' a nie na odwrót ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam sie. Uwazam z własnego doświadczenia, ze mnie nie zniszczono choc próbowano, mnie tylko pokonano przez moją dziecięca glupote. Tak samo jest z pionkami w szachach, nie zniszczysz swojego przeciwnika, jedynie pokonasz, bo zawsze chodziło o to by udowodnić konus ze ktos sie myli badz jest słabszy niz mysli

   Usuń
 6. zastanawia mnie czy w związku z tymi zmianami, tym co się działo twój pogląd na miłość się zmienił czy nadal jesteś 'bi' ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieważne ile razy się podupada, ważne ile razy człowiek się podnosi

  OdpowiedzUsuń

Thanks for your comment :) See ya later

 

Follow by Email

Blogger news

Najlepsze Blogi

Twitter Updates