Bo to, czym nas karmią, nigdy nie będzie prawdziwe

Ile to już? tydzień odkąd odszedł? nie, to aż dwa dni. Wchodzę do domu i z przyzwyczajenia otwieram po cichu drzwi, by nie usłyszał, że wchodzę do domu. Lubiłem Go zaskakiwać. Leżał na kanapie lub na ziemi i drzemał. Jak tylko mnie zobaczył, to szczekał i machał ogonem, był szczęśliwy. Dziwne uczucie, gdy budzisz się rano, dzwoni domofon, nie słychać nic więcej. 
Wchodzę dzisiaj do domu. Rodzina rozeszła się gdzieś. Panowała cisza.
Przez ten czas mam sporo faz, że przechodzi za mną lub tupie tymi swoimi paznokciami, gdy słyszy że ktoś poszedł do kuchni. Smutne. Prawdziwe. Aż trudno mi w to uwierzyć. 
Powoli się przyzwyczajam do Jego nieobecności. Innego wyboru nie mam, trzeba żyć dalej (nawet tak, jakby był - bo jest w pamięci).
A dzisiaj zrobiłem na swoją przyszłość bardzo dużo i jestem z siebie dumny. Dziękuję tym, którzy też coś do niej wnoszą.

MASS MEDIA, czyli MEDIALNA PROPAGANDA


Już dawno miałem zamiar wypowiedzieć się na temat tego, co się dzieje na świecie.
Przez to wszystko przestałem oglądać i czytać wiadomości, bo to czym nas karmią, nigdy nie będzie prawdziwe. Tak bardzo stoimy za Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską, ale nic nie jest święte i (tylko) dobre. Fakt, Rosja też nie jest - możemy im zarzucić naprawdę wiele, czy to kłamstwa, zatajanie, czy wiele wiele innych zachowań. Trzeba pamiętać, że rząd chce tylko rządzić i zdobywać. Mało kto ze świata polityki robi coś dla dobra społeczeństwa - liczą się tylko ich zyski. Rosja to ludzie, a nie Putin. Polska, to my, a nie politycy. Stany to ludzie, a nie Obamowy Biały Domek.

Jeśli politycy nie potrafią się dogadać, to niech sami wojują, a nie wykorzystywali poprzez propagandę medialną innych, tylko po to, aby walczyli za ich nieporozumienia. Paradoks jest taki, że może kilka tysięcy osób ogarnie o co mi chodzi, ale nie zrobią tego wszyscy, a w razie wypadku trzeba domu bronić przed idiotami, którzy zostaną zmanipulowani przez własny kraj. 
Nie ma demokracji. Wszystko jest ustalane przez istniejący nieformalny światowy rząd. W jej skład wchodzą liczne agendy polityczne, właściciele największych korporacji i banków. 
Nie warto opierać się o to, co czytamy czy słyszymy. Nie dajmy sobą manipulować.

  Nie będę stawiał tutaj żadnych dowodów, bo to wszystko, to jedynie spiski rządowe oraz kontrola społeczniakami, czyli tymi, którzy myślą, że wiedzą najwięcej ,a potem mówią jeszcze więcej.
Ja nie wiem wszystkiego, nie będę wiedział, ale wystarczy włączyć telewizor by wiedzieć, że to tylko próba nastawienia naszego myślenia... tak, jak tylko chcą. Reklamy? Wiadomości? To nic trudnego.
Mnóstwo osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wypowiedzi tych ważniaków i reklamy pochłania nasz mózg, gdy coś widzimy, słyszymy i zapamiętujemy nieświadomie. Wszystko ma swój cel. Byłoby zbyt pięknie, gdybyśmy zaznawali jedynie prawdy o wydarzeniach. Media mają wpływ na nasze przyszłe (ewentualne) decyzje, na naszą podświadomość. Oni karmią "ludzi zombie". Nie bez powodu tak się mówi na kogoś, kto jest ciągle wpatrzony w ekran telewizora.
Gdyby nie internet, to nie moglibyśmy odkryć wielu ważnych rzecz, co nie oznacza że nie ma kontroli w sieci. Ta indoktrynacja dotyka naiwnych osób i trzeba za swoją głupotę płacić jakąś ceną.
Moja rada na moje życie jest taka (może ktoś z niej skorzysta); 
Żyj tak, aby innym było nudno, gdy umrzesz. 
Zajmij się swoim życiem i życiem się dziel, by inni mogli wyciągać własne wnioski. 

10 komentarze:

 1. Wpis, szczery i prawdziwy.
  Trzymaj sie, wszystko sie ulozy. Czas leczy rany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny i prawdziwy post! Masz racje z tym co piszesz i bardzo mi przykro z powodu Twojego przyjaciela. Trzymaj sie i nie pozwol sobie upasc, bo jestes wartosciowym czlowiekiem (tak wnioskuje z Twoich postow)

  OdpowiedzUsuń
 3. Maks twoje wszystkie wpisy są świetne !! !! :* :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Spoko Blog, czytam z ciekawością :)
  PensjonatGaborek

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię czytać Twoje wpisy, Maks :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne słowa! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam czytać każdy twój wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przykro mi z odejścia Twojego przyjaciela :c ale trzymaj się! To co piszesz jest szczere i prawdziwe :) i szacun za to, że wyrażasz swoje zdanie i nie obchodzi Cię opinia innych!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobre, że nie tylko ja w tym kraju tak myślę. Ale mam jedną uwagę. To, że media kłamią i próbują ustawić nasze myślenie pod siebie to jedno. Napisałeś, że nie wszyscy zrozumieją to co piszesz, więc powinieneś zrozumieć to co ja napiszę. Spróbuj obejrzeć któregoś wieczora wiadomości w tvp1 czy fakty w tvn. A potem przełącz na wiadomości na tv trwam. I zobacz czy wiadomości które Ci podają są podobne, co mówią ile mówią. Każdy z nas powinien wyciągnąć indywidualnie wniosek co z tego wszystkiego jest prawdą a co nie jest. Doświadczenie można przeprowadzać codziennie. Nie chcę tu namawiać wszystkich oglądania ciągle tej stacji. Wystarczy tylko dziennik. Każdy mądry i zdrowo myślący (a myślę że takim jesteś Max) wyciągnie dobre wnioski i popatrzy na Polskę z innej strony i zechce coś w niej zmienić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. wspaniałe wpisy masz <3

  OdpowiedzUsuń

Thanks for your comment :) See ya later

 

Follow by Email

Blogger news

Najlepsze Blogi

Twitter Updates