Już coraz bliżej..Przychodzi taki dzień gdy wszystko staje w miejscu, a człowiek uświadamia sobie że coś trzeba zmienić. Zmiany zawsze są dobre, ale nie dla każdego, lecz na pewno dla nas, bo dojrzewamy a co za tym się kryje, idziemy na przód. W końcu coś zrobiłem. Już nie jestem dzieckiem i nie pozwolę się tak traktować pomimo tego że mam 21 lat. Nie dam sobie wchodzić na głowę, nie pozwolę traktować się jak gówniarz, bo do poważnych spraw podchodzę poważnie, wiec należą mi się równe prawa, walczę o nie i będę walczył. Koniec milczenia i pozwalania by ktoś traktował mnie z góry, nie pozwolę również na to by traktowano mnie jak przysłowiowego tzw. "chłopca na posyłki".

Lubie pomagać, ale pomoc nie oznacza wcale rozwiązywania problemów za kogoś, tylko wspieranie czy też podsuwanie słusznych decyzji. Lubie to robić, nigdy nie przestałem i nie przestanę. Jeżeli z kimś pracuje to wspólnie coś robimy, tzn. Współpracujemy.
Chce się czuć dobrze. Jestem zmęczony, ale nadal silny. Taki już jestem. Budzę się, choć mógłbym spać dalej - jeżeli to zrobię, to więcej stracę niż zyskam, bo i tak się nie wyspie. Smutne realia ale bardzo korzystne. 
Ż Y Ć - to najważniejsze o co muszę dbać i robić.

Jeszcze tydzień i będzie tak, jak chciałem. Pół roku dawałem z siebie jak najwięcej, by doczekać tego dnia. Coraz bliżej. Przede mną na pewno nie ostatnia przeprowadzka, ale już nie sam. Zamieszkany razem, a jak będzie? Zobaczymy. Wiadomo, nie zawsze będzie łatwo, ale będzie łatwiej niż dotychczas, bo nie będę sam. Samotność nie jest dobra na dłuższy okres, dla nikogo. Dlaczego wiec nie korzystać z wolności? Tyle możliwości, ale niektórzy nie chcą ich widzieć. "Sama wolność jest tylko możliwością. Ja odpowiadam za to, do czego jej użyję. Używanie wolności jest zawsze ryzykowne, m.in. dlatego, że nie mamy daru widzenia przyszłości. Ale na tym też polega przyjemność życia, że trzeba coś wybrać."Każdemu gdzieś i w jakimś okresie jest przyjemnie, ale zmiany nie są takie złe, a jakie uczucie gdy wiesz i widzisz jak daleko zaszedłeś o własnych siłach? Wiedzą ci, którzy wybrali tą możliwość. Nie będziemy w nieskończoność dostawali "ryby pod nos" - dopóki sami nie nauczymy się obsługiwać wędki i za pomocą jej zdobywać pokarm, to w końcu obudzimy się głodni, bo ci którzy łowili za Nas odejdą, taka już natura. Szkoda marnować życie, naprawdę szkoda. Trzeba zaakceptować to, że to co się wydarzyło ponieważ biegu zdarzeń nie zmienimy, trzeba spróbować zrobić więcej, a potem tylko podnosić sobie te nowe poprzeczki. Nie można żyć w przekonaniu, że "jakoś to będzie", trzeba nauczyć się żyć i powtarzać sobie, że "samemu sobie poradzę". To nie inni krzywdzą Ciebie, to Ty sam siebie krzywdzisz w tym momencie, a wiesz czemu? Bo stoisz w miejscu.
Może i nie jestem gwiazdą światowego formatu, ale nie jestem nieudacznikiem dla samego siebie. Udowodniłem i od kilku lat pokazuję, przede wszystkim sobie, że jeśli się tylko czegoś chce, to można to osiągnąć. Proste, że nie od razu na pstryknięcie palców, ale dzięki drodze którą pokonujemy dążąc do wypełnienia wyznaczonego celu. Może być lepiej, jeśli się bardziej postaramy, jeśli będziemy próbowali, nawet przy ostatnim głębokim wdechu..


***
Zdjęcia z serii: Gotuj razem z Maksem :)
13 komentarze:

 1. jak zwykle pokazujesz siebie i to jest wspaniałe że zachęcasz nas do życia <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis ;) Daje do myślenia ;) Tak dalej ;*
  W.

  OdpowiedzUsuń
 3. Daje do myślenia, dzięki. ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepszy wpis =D

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama prawda. Powtórzę się i też napisz że świetny wpis!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co znaczą dla Kwiatkowskiego cyfry 9893? Myślałam w pierwszej chwili, że to od Twojej daty urodzenia, ale niestety jest '8', a nie '7'.
  Wiesz może, zdradzisz tę tajemnicę?
  Wiem, że to nie ask, wiem, że nie masz na nazwisko Kwiatkowski, żebym CIEBIE o to pytała, ale nie ma kogo spytać, a czemu by nie spróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to był jego pin do iPhona :)

   Usuń
 7. nie kończ działalności! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. O wiele lepiej wybrać jedną możliwość, niż stać w miejscu, prawda? Co nie oznacza, że mamy wybrać którąkolwiek pod naciskiem innych, bo powinna to być tylko nasza decyzja, dobrze przemyślana, bo teraźniejszość buduje przyszłość...
  Lepiej zrobi ten krok na przód, może z kimś, jednak czasem bezpieczniej jest samotnie... / A

  OdpowiedzUsuń

Thanks for your comment :) See ya later

 

Follow by Email

Blogger news

Najlepsze Blogi

Twitter Updates